ХАРАКТЕРИСТИКА

керівника Зразкового художнього колективу - гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Декор» Токмацького Центру дитячої та юнацької творчості Токмацької міської ради

 

Рогової Ірини Борисівни

 

                                                                              02. 04. 1968 р. н.

                                                                              Освіта неповна вища:

Токмацький механічний технікум,

                                                                              педагогічний стаж – 23 роки

 

       Професійне кредо Рогової Ірини Борисівни – «навчаючи – навчаюсь». 

Керівник гуртка постійно працює над підвищенням якості занять, їх змістом і структурою, використовує інтерактивні форми навчання та інші інноваційні технології. Виховує інтерес учнів до ужиткового мистецтва, потяг до різноманітної творчої діяльності.

       У 2009 році гуртку «Декор», яким керує Рогова І. Б.,  було присвоєно звання «Зразковий художній колектив» (наказ МОН України від 13.04.2009р. № 328), а у 2014 році звання підтверджено (наказ МОН України від 15. 07. 2014р. № 827).

     Основна мета занять в гуртку – дати дитині можливість цілеспрямовано розвивати творчі здібності.

     Завдання, яке ставить перед собою керівник  - відродження емоційної чутливості в дітях, розвиток емоційної пам’яті, естетичних почуттів, творчої уяви.

    Методика навчання ґрунтується на таких методичних позиціях:

 1. Урахування сучасних здобутків філософії, педагогіки, психології.
 2. Використання напрацювань теорії і практики художньої творчості, що визначає розвиток творчих здібностей.
 3. Розвиток емоційної чутливості.
 4. Нерозривність , органічна єдність навчання і виховання.

      Рогова Ірина Борисівна володіє різноманітними техніками образотворчого мистецтва, навиками народних ремесел. Серед них: витинанка, петриківський розпис, писанкарство, паперова пластика, аплікація із паперу, тканини, ниток, природного матеріалу, об’ємний живопис, живопис олійними, акварельними фарбами.

        Педагог самостійно вивчає нові види декоративно-ужиткового мистецтва і оволодіває ними: декоративний розпис скла і металу, ниткова пластика, ліплення із солоного тіста і холодного фарфору, ошибана, картини в техніці «терра».

        Вихованці гуртка постійно беруть участь у щорічних виставках «Золота осінь», «Різдв’яні візерунки», «Великоднє диво», пересувних виставках, які проводяться до знаменних і пам’ятних дат, міських  свят, беруть участь у щорічному ярмарку  сувенірів та поробок для гуртківців закладу. Роботи дітей прикрашають кабінети ЦДЮТ, дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, приміщення бібліотеки і краєзнавчого музею, оселі багатьох жителів Токмака. Учні разом із педагогом допомагають іншим гурткам виготовляти декорації і костюми для театралізованих свят і концертів, серед яких: вистава «Хто, хто Миколая любить», новорічна вистава «Пригоди Снігуроньки», дитяча вистава «Скарби Смарагдового міста», тематичні виховні заходи «Шанує Тараса велика родина», «Пам’ятаємо. Перемагаємо», «Як парость виноградної лози, плекайте мову» та інш.

            Проведені виставки творчих робіт «Чарівний світ українських казок», «Краса рідної землі», «Шануємо жінку – берегиню роду», «Обираємо здоровий спосіб життя», «Великоднє диво», «Зимові візерунки» та інш.

       Протягом останніх п’яти років гуртківці цього колективу взяли  участь та здобули перемоги і відзнаки у 3-х Міжнародних, 6-ти Всеукраїнських, 18-ти обласних та численних міських конкурсах і виставок:

 • Міжнародний конкурс дитячого малюнка «Жили-були хлопчик та дівчинка»;
 • Міжнародний екологічний конкурс «Здоров’я може бути смачним»;
 • Міжнародний українсько-литовський конкурс малюнків «Здай кров заради життя»;
 • Всеукраїнські конкурси художніх робіт, організовані Міжнародним фондом «Взаєморозуміння і толерантність»;
 • Всеукраїнський фестиваль Святого Миколая;
 • Всеукраїнський фестиваль писанок;
 • Обласний та Всеукраїнський етапи Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»;
 • Обласний конкурс малюнків «Міцна казна – міцна держава»;
 • Обласний конкурс-виставка «Народна іграшка»;
 • Обласний конкурс малюнків, плакатів і фотографій «Дружать діти на планеті»;
 • Обласний конкурс новорічних прикрас «Моя новорічна мрія»;
 • Обласний та Всеукраїнський етапи Всеукраїнської  виставки-конкурсу з початкового технічного моделювання;
 • Обласний конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»;
 • Міський, обласний та Всеукраїнський етапи  Всеукраїнської виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва  «Знай і люби свій край» ;
 • Обласний конкурс малюнків «Я хочу жити в якісному світі»;
 • Обласний конкурс дитячого малюнка «Національний банк майбутнього»;
 • Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Безпека та мир в Україні»;
 • Міський та обласний етапи обласного конкурсу «Податки очима дітей»;
 • Обласний конкурс «Країна моя – Україна»;
 • Обласний конкурс дитячої творчості «Подаруй мені казку»;
 • Обласний конкурс малюнка «Світ без насилля»;
 • Обласні військово-патріотичні акції «Великодні вітання Герою», «З любов’ю до Героя», «Воїну до Дня Святого Миколая»;
 • Міські конкурси плакатів та малюнків з профілактики шкідливих звичок серед молоді «Спасибі – ні»;
 • Міські виставки дитячих робіт до Дня міста, Великодніх та Різдв’яних свят, Дня захисту дітей, ювілейних та пам’ятних дат.

       Протягом останніх років Рогова І. Б. працює над темою «Розвиток творчої особистості дитини на традиціях українського та світового мистецтва». Керівник гуртка активно впроваджує методи психодіагностики у практику гурткової роботи. За допомогою тестів і анкет у вихованців досліджуються уява, пам’ять, увага, спостережливість, внутрішній емоційний стан. Згідно отриманих результатів педагог розробляє особистісний підхід до кожного гуртківця, правильно добираючи засоби формування особистості.  

    Таким чином , засоби образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва виконують не лише діагностичну, але й коригувальну функцію, допомагаючи дітям розвивати природні задатки та звільнятися від негативних комплексів. Комплексна методика визначення  рівня естетичного сприймання довела, що здатність гуртківців самостійно визначати естетичний об’єкт у довкіллі (естетична спостережливість) та словесно мотивувати свій вибір (естетичне судження) стає кращою. І цей показник покращується з року в рік у дітей, які постійно відвідують гурткові заняття даного профілю.

       Ірина Борисівна неодноразово брала безпосередню участь у міських та обласних методичних заходах  для педагогів різних категорій,  на яких обговорювались проблеми розвитку особистості дитини засобами художньо-естетичної творчості, інформаційно-просвітницьких заходах:

 • Зустріч з учнями професійно-технічного ліцею в міському краєзнавчому музеї, 2012 рік;
 • Обласний конкурс на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості, квітень, 2012 рік;
 • Відкрите заняття гуртка «Декор» на тему «Силует», 05 березня 2013 року;
 • Обласний семінар працівників позашкільних навчальних закладів на тему «Організація виховної та масової роботи  в позашкільному закладі комплексного типу», 04 квітня 2013 року;
 • Зустріч із старшокласниками міських шкіл на тему «Творчість – шлях до успіху», 01 вересня 2013 року;
 • Обласний семінар «Розвиток життєвої компетентності творчої особистості, здатної успішно самореалізуватись у соціумі, як громадянин»,  18 лютого, 2015 року;
 • Обласний семінар «Розвиток творчої обдарованої особистості в умовах сучасного позашкільного закладу», 16 квітня 2015 року;
 • Обласний конкурс на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів Запорізької області, березень 2015 року.

        Рогова Ірина Борисівна – принципова, вимоглива до себе та учнів , вміє зацікавити і забезпечити чітку організацію роботи учнів під час занять. На високому професійному рівні популяризує декоративно-ужиткове мистецтво, передає своїм учням любов до народного мистецтва, звертається до коріння народної творчості , національних та регіональних особливостей, використовує усну народну творчість (казки, приказки, пісні), музичний супровід. Кожне заняття гуртка – це вивчення символічної мови мистецтва, що розкриває світ прекрасного.  Ірині Борисівні притаманні такі якості, як щира любов до дітей, турбота про їх гармонійний розвиток, творче мислення. Джерелом досягнень є невичерпна енергія та закоханість у свою справу.  Роботи Рогової Ірини Борисівни постійно експонуються у міському краєзнавчому музеї, беруть участь у виставках-ярмарках до різноманітних свят, міжнародних благодійних аукціонах. Роботи майстрині – справжній скарб, бо створені власними руками і передають позитивні емоції.

        За сумлінну працю і високу професійну майстерність керівник гуртка «Декор» Рогова Ірина Борисівна неодноразово нагороджувалась Грамотами і Подяками:

 • Почесна грамота Запорізької обласної ради за значний вклад у справу патріотичного виховання молоді (розпорядження голови ради від 17.09.2010р. № 372-н);
 • Подяка голови Василівської райдержадміністрації та голови Василівської районної ради  за підготовку переможця очного етапу Всеукраїнського мистецько-просвітницького конкурсу-фестивалю «Моя Батьківщина» (2011р.).
 • Грамота управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за участь у обласному конкурсі на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості (наказ ОблУОН від 10.05.2012р. № 392);
 • Грамота Запорізького обласного центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді за високу якість організації і участі у обласному конкурсі-виставці  з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» (наказ КЗ «ЗОЦХЕТУМ» ЗОР від 14. 01. 2013р. №2);
 • Грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за перемогу в обласному конкурсі на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів Запорізької області у номінації «навчальні програми гурткової роботи з художньо-естетичної творчості (наказ ДОН Запорізької ОДА від 09. 06. 2015р. № 0354).

 

Директор Центру дитячої та юнацької творчості:    _________________

                                                                            Г. М. Івахненко

 

close